Тушонка – універсальний продукт, з яким можна приготувати і перші страви, і кашу, і навіть пиріжки. Та чи підходить такий продукт для дитячого раціону? Як купити тушонку високої якості в супермаркеті?
Чи можна давати дітям м’ясні консерви?
Тушонка – це консервоване тушковане м’ясо яловиче, свиняче, птиці (курка, індичка), або може бути виготовлена з субпродуктів – язика, нирок, печінки. М’ясні консерви містять білки та вуглеводи, тваринні жири, мінерали та вітаміни. Продукт швидко вгамовує голод та підвищує запас сил та енергії.
Незважаючи на вміст корисних елементів, продукт може принести шкоду організму. Тому м’ясні консерви дитячі лікарі рекомендують починати вводити в раціон дитини, якій виповнилось 3 роки. Починати потрібно з консерви з курки, індички або яловичини, а вже потім свинини. Для початку спробувати з чайної ложки, аби впевнитись, що на складові консерви у малюка відсутня алергія. Якщо проявилась алергічна реакція – висип, порушення стільця, варто звернутись до педіатра. Якщо ж алергія не виникла, то можна збільшити споживання тушонки, але в міру.
Також не варто вживати м’ясні консерви годуючій мамі, поки дитині не виповниться 5-6 місяців. Адже разом з грудним молоком компоненти продукту потраплять до організму малюка, і можуть у нього викликати алергію або розлади травлення.
Як обрати якісну тушонку в магазині?
Купити тушонку курячу чи яловичу важливо високої якості, адже дітям можна тільки таку. Перед покупкою варто звернути увагу на:
-
Склад продукту. Високоякісні консерви м’ясні будуть містити в складі м’ясо (95-98%), бульйон, прянощі. Якщо ж продукт містить консерванти чи барвники, то він може негативно вплинути на організм людини.
-
Калорійність. Наприклад, нормальна калорійність тушонки яловичої складає 220 ккал на 100 г, якщо ж продукт в магазині має вищу калорійність, то містить надлишкові жири.
-
Маркування. Етикетка повинна містити назву, склад, дату виробництва, назву виробника, термін придатності, умови зберігання, харчову цінність та калорійність, спосіб приготування.
-
Етикетка повинна бути добре приклеєна, по всій площі. Якщо ж клею використали мало, тільки посередині або з одного боку, то купувати такий продукт не варто.
Ціна на різні види тушонки
Ціна тушонки – один з найважливіших показників якості. Справа в тому, що під час виготовлення продукту м’ясо уварюється. Зменшення обсягу досить велике, близько 40%. Тобто для приготування 500 г тушонки знадобиться близько 700-750 г свіжого м’яса.
Виходячи з цих даних та вартості кілограма свіжого м’яса, не складно підрахувати, скільки буде коштувати якісний продукт. Якщо ж продукт дешевий, то для приготування тушонки могли використати неякісне м’ясо, жир, жили, сою та ін.
Багато виробників м’ясних консервів пропонують знижку, якщо купувати тушонку оптом. Так можна і зекономити, і запастися смачним продуктом.