Легальна робота в Польщі: переваги працевлаштування за контрактом, вакансії, поради, як не стати нелегалом

Легальна робота в Польщі: переваги працевлаштування за контрактом, вакансії, поради, як не стати нелегалом

Все більше польських фірм пропонують офіційне працевлаштування українцям. Роботодавці не тільки хочуть допомогти людям, які вимушені були покинути власні домівки через війну, а й тому, що в Польщі є дефіцит працівників в самих різних галузях економіки. Які вакансії доступні для чоловіків та жінок? Яка є робота в Польщі для сімейних пар 2022?

Переваги працевлаштування в Польщі по контракту

Робота в ПольщіРобота в Польщі по контракту для українців – одна з найбільш безпечних форм працевлаштування. Трудовий договір захищає права як роботодавця, так і найманого працівника. Польський роботодавець може бути впевнений, що робітник не розірве договір без поважної причини. Крім цього, в договорі чітко вказані робочий графік та трудові обов’язки, які повинен виконувати працівник.

Легальна робота в Польщі для жінок https://1viza.com/vacancies/krayina=polsha;komu-pidxodit=zhinkam та чоловіків передбачає соціальні гарантії – оплачувані лікарняний, вихідні, відпустку; зарахування стажу роботи; стабільну оплату праці; визначену кількість робочих годин та оплату по підвищеному тарифу за понаднормову працю. Крім цього, більшість польських роботодавців пропонують українцям житло, трансфер до робочого місця, робочий одяг та взуття.

Доступні вакансії для фахівців та робітників без кваліфікації

В 2022 році робота для сімейних пар https://1viza.com/vacancies/krayina=polsha;komu-pidxodit=simejnim-param, чоловіків та жінок є в різних містах Польщі – Катовіце, Познані, Гданську, Варшаві, Вроцлаві та інших. У кожному великому місті країни є фабрики, заводи, майстерні чи заклади громадського харчування, яким потрібні працівники.

Найдоступнішими є вакансії, які не потребують досвіду чи кваліфікації:

  • помічники в теплицях та збирачі урожаю;

  • вантажники;

  • пакувальники та сортувальники;

  • працівники, які займаються викладкою товарів на полицях в супермаркеті;

  • оператори виробничої лінії на заводах.

Якщо людина є фахівцем в конкретній сфері, то працевлаштуватись не буде складно. Найбільший дефіцит кваліфікованих кадрів є в будівництві, промисловості, ІТ-технологій, медицині.

Поради, як не стати нелегальним працівником

Легальна робота в Польщі на швейній фабриці або м’ясокомбінаті – має багато переваг, на відміну від нелегальної. Неофіційна робота має негативні наслідки – штраф та навіть депортацію. Українці, які хочуть легально працювати, повинні переконатись, що:

  • мають необхідні документи, для законного перебування на території Польщі;

  • мають копію підписаного трудового договору з роботодавцем;

  • чи достатньо підписаного трудового контракту або ж для такої посади потрібно обов’язково укласти умову про працю?

  • перевірити, чи сплачує польський роботодавець податки за Вас.